Nowe forum zespołu Skaldowie
Wydarzenia, koncerty, płyty, fani i inne

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-08-14 19:40:32

rms24
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-11
Liczba postów: 143
Windows XPChrome 49.0.2623.112

Poza nawiasem...

Poza nawiasem, gdyż nie ma to nic to wspólnego z muzyką Skaldów.
Dziękuję Wam, Skaldowie, że Wasza muzyka towarzyszyła mi od wczesnej młodości, w wszystkim młodym ludziom życzę,
aby, tak jak ja, spotkali na swojej drodze swych Skaldów...z całego serca tego życzę.

https://oko.press/tvp2-bezlitosnie-seks … -kielcach/

Wiadomość dodana po 13 min 44 s:
PS
...bo to co przeczytałem w podlinkowanym artykule napełnia mnie....smutkiem.

Offline

#2 2020-02-20 09:16:40

Jacek Andrzej z Krakowa
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-20
Liczba postów: 22
WindowsFirefox 73.0

Odp: Poza nawiasem...

W 1979 r. w krakowskim Starym Teatrze weszła na afisze, po ogromnych perypetiach z ówczesną cenzurą, sztuka w reż. Jerzego Jarockiego pt.: Sen o Bezgrzesznej. Po tym co ostatnio widzę wokół, przypomniały mi się, widać nieśmiertelne, teksty z tego spektaklu - początkowy: Szli krzycząc: Polska! Polska! - wtem jednego razu / Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu, / Pewni jednak że Pan Bóg do synów się przyzna / Szli dalej krzycząc: Boże! ojczyzna! ojczyzna! / Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka, / Spojrzał na te krzyczące i zapytał: Jaka? (Juliusz Słowacki) i końcowy: O Polsko, Polsko! Ty człowieku chory! / Jakoś niedobrze ci ta jazda wróży. / Czy wiedzą wszystkie twoje konduktory, / Gdzie kres, gdzie koniec szalonej podróży, / Czy wiedzą, siedząc w sleepingu na sofie, / Że pociąg pędem gna ku katastrofie?! (Stanisław Wasylewski).
Jakoś tak mi się przypomniało, gdy jeden gest pewnej posłanki przechylił chyba czarę goryczy...

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
hubworld - pwpro - codzienne - vrfp - pasjonaci