Nowe forum zespołu Skaldowie
Wydarzenia, koncerty, płyty, fani i inne

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-03-20 17:39:13

rms24
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-11
Liczba postów: 143
Windows XPChrome 49.0.2623.112

Pożegnanie poetki

pr-oceany_bonus.jpg

Czy ktoś pamięta tą płytę?
A może ktoś jej nie zna ?
- Nie całuj mnie pierwsza
- Nie ma szatana
- Rodzynki, migdały
- W żółtych płomieniach liści
- Czarodzieje
- Dojeżdżam
- Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma
- Piosenka o Zielińskiej
- Agata sałata
- Wieczór na dworcu w Kansas City
- Pożegnanie poetki
- Śpiewam bo muszę
- Ni to ni sio

Towarzystwo znakomite:
Łucja Prus, Alibabki, Skaldowie
i inni znamienici goście.

Offline

#2 2019-03-21 06:36:13

Maciek
Administrator
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 111
WindowsChrome 64.0.3282.140

Odp: Pożegnanie poetki

rms24 napisał/a:

pr-oceany_bonus.jpg

Czy ktoś pamięta tą płytę?
A może ktoś jej nie zna ?

Romku, pamiętam nawet koncert (otwarcie po remoncie i nadanie im. Agnieszki Osieckiej studiu PR), z którego pochodzi płyta [dblpt]) Pamiętam również radość jak zobaczyłem płytkę w sklepie i cholerne rozczarowanie, że nie został podpisana nazwą "Skaldowie" [dblpt]( Czytając wykaz nagrań zauważyłem, że usunięto jedną piosenkę z Alibabkami, a dodano kilka piosenek spoza koncertu w wykonaniu innych artystów [dblpt]( Co sprawiło, że zamiast "live" Skaldów otrzymaliśmy składankę z udziałem zespołu [dblpt]( Oczywiście kupiłem CD (o samym wydaniu lepiej nie wspominać!), ale też pomyślałem, że tak PR mogło postąpić tylko ze Skaldami, a może byłem zły, że Skaldowie pozwolili na taki zabieg! [dblpt](

P.S. Do dziś mam kasetę z całym koncertem nagranym z PR [dblpt])

Offline

#3 2019-03-21 15:09:09

Wodzu
Użytkownik
Dołączył: 2019-01-24
Liczba postów: 43
Windows 7Firefox 66.0

Odp: Pożegnanie poetki

Ta płyta to de facto jedyna, którą można by nazwać "albumem koncertowym" Skaldów, z czego chyba mało kto sobie zdaje sprawę. Między innymi z powodu zabiegów opisanych przez Maćka - płyta wygląda jakby była niczyja, tragiczna promocja dla zespołu.
Drugą płytą, którą jako ciekawostkę można podciągnąć pod miano albumu koncertowego Skaldów, jest kompilacyjna płyta "Przeżyjmy to jeszcze raz. 25-lecie Niebiesko-Czarnych", gdzie zawarty jest m.in. prawie cały set wykonany przez Skaldów podczas koncertu w Operze Leśnej w Sopocie.

Maćku, a jakie z utworów wykonywanych w Trójce nie weszły w skład owej płyty?

PS Chyba już się domyślam, że to "Okrutna ochota"  [dblpt]D

Ostatnio edytowany przez Wodzu (2019-03-21 15:11:05)

Offline

#4 2019-03-21 17:05:56

rms24
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-11
Liczba postów: 143
Windows XPChrome 49.0.2623.112

Odp: Pożegnanie poetki

Mam też kasetę z całym koncertem, ale nie mam magnetofonu...
Na pewno  nie ma na płycie piosenki "Ach mnie jednej", a szkoda...Drugim brakującym utworem  jest "Króliczek", aczkolwiek tu mogę się mylić. Pomimo mankamentów opisanych przez Maćka płyta jest bardzo dobra. Niemal wszystkie piosenki są opatrzone krótkimi i bardzo udanymi komentarzami braci Zielińskich, co dodatkowo nadaje płycie uroku i niepowtarzalnego klimatu. Dla mnie najbardziej porywającym utworem na tej płycie jest "Śpiewam bo muszę".
Może kiedyś płyta będzie wznowiona już tylko jako "live" Skaldowie.

Offline

#5 2019-03-21 21:07:22

winmar
Użytkownik
Dołączył: 2019-01-22
Liczba postów: 21
Windows 7Firefox 65.0

Odp: Pożegnanie poetki

Dość długo polowałem na tę płytę i w końcu udało mi się ściągnąć aż RFN, też lekko byłem rozczarowany jej zawartością bo zamiast tzw bonusa można by zaprezentować kompletny koncert Skaldów, ale cóż jak to bywa w przypadku naszego zespołu nie pierwszy i nie ostatni raz takie właśnie rzeczy się zdarzają redaktorzy jak zwykle wiedzą lepiej. A zwrócił ktoś może uwagę na pominięcie Grzegorza Górkiewicza w składzie zespołu?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
hydegiv- - templeoftruth - blokmc - posmiewiskointernetu - mcdragon